Zakup łóżko idealne dla siebie

Interesuje Cię zakup nowego łóżka, lecz nie wiesz jaki typ wybrać? Świetnie, że trafiłeś na ten artykuł, ponieważ przybliżamy w nim wszystkie rodzaje. Z pewnością po tej publikacji wybierzesz coś dla siebie.

Łóżka wykonane z drewna

Łóżka drewniane są najpopularniejszym typem wybieranym przez polskich domowników. Wyróżniają się one ciepłymi barwami, nadając ciepły charakter sypialni. Drewno przez swoje właściwości antyalergiczne oraz antystatyczne jest idealnym wyborem dla dzieci i dla osób nielubiących osadzającego się kurzu. Jeżeli będziemy dbać o drewno poprzez odpowiednią pielęgnację i impregnacje możemy być pewni, że to będzie zakup na lata. Sklepy stacjonarne oferują łóżka wykonane z drewna bukowego, dębowego, brzozowego czy olchowego. Przed wyborem konkretnego gatunku należy pamiętać, że każdy z nich ma odmienne właściwości. Jeśli cenisz sobie wytrzymałość i twardość, łóżka wykonane z dębu i buku są dla Ciebie. Nieco miększe jest drewno olchowe oraz brzozowe, jednak są one bardziej podatne na obrażenia mechaniczne.

Łóżka tapicerowane

Łóżka tapicerowane do sypialni z materacem to symbol zarówno elegancji, jak i komfortu. Meble z tego rodzaju zazwyczaj są obijane miękką pinką, a następnie pokryte skórką, eskortą lub tkaniną. Taki wybór jest gwarancją tego, że każda osoba znajdzie coś dla siebie. Łóżka tapicerowane do sypialni z materacem są dostępne również w formie pikowania o miękkich brzegach. Wśród największych atutów oferowanych przez łóżka tapicerowane to optymalna wysokość, możliwość dobrania indywidualnych kompozycji tkanin oraz komfortowe wezgłowia. Taki zestaw korzyści z pewnością przekona nawet najbardziej wymagającego domownika.

Łóżka kontynentalne

Łóżka tego typu zostały po raz pierwszy stworzone w Stanach Zjednoczonych oraz Skandynawii. Składają się z dwóch głównych elementów – skrzyni oraz materaca. W drewnianej skrzyni mogą zostać ulokowane specjalne sprężyny, które zapewnią dodatkowe wsparcie materacowi. Według specjalistów łóżko kontynentalne jest symbolem rozwiązania polegającym na obiciu skrzyni oraz boków materaca.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *