Łóżko do sypialni – jakie wybrać?

Sypialnia to szczególne pomieszczenie w naszych domach – to właśnie tutaj odpoczywamy, relaksujemy się i śpimy. Z tego względu ważne jest, aby mieć wygodne łóżko, do którego wracamy, aby zregenerować się po stresującym dniu. Poniżej przedstawiamy kilka ciekawych propozycji.

Łóżko tapicerowane do sypialni

Jest to najczęściej wybierany typ w Polsce. Zazwyczaj łóżko tapicerowane do sypialni jest obite tkaniną, naturalną skórą czy tą ekologiczną. Łóżka tapicerowane wyróżniają zagłówki, które również są obijane – co ciekawe, mogą zostać efektownie wykończone innym materiałem niż faktyczne łóżko. Jeśli chodzi o same zagłówki, można wybrać nawet jego kształt, a więc przyszły produkt może być spersonalizowany. Klienci mogą wybrać zagłówki prostokątne, owalne lub bardziej wyszukane, pasujące do indywidualnego stylu. Decydując się na łóżko tapicerowane do sypialni, ważnym aspektem jest wybór samego materiału odpowiadający stylowi sypialni. Na szczęście na rynku producenci łóżek oferują szeroki wybór materiałów, co pozwala nie tylko dopasować produkt do kolorystki sypialni, ale i dobrać materiał, który jest odporny na kurz i zabrudzenia.

Łóżko drewniane

To produkt dla osób ceniących sobie tradycję i długowieczność. Drewno jako materiał budowlany jest synonimem ciepła i przytulności, a więc doskonale wpasowuje się w schematy obowiązujące w sypialni. Łóżka drewniane są zwykle wykonywane z drewna sosnowego, olchowego, brzozowego, bukowego oraz dębowego – każdy z rodzajów cechuje się odmiennymi właściwościami. Jeżeli jesteś alergikiem, powinieneś się zdecydować na łóżko z drewna sosnowego, ponieważ posiada ono właściwości elektrostatyczne. Osoby ceniące sobie z kolei twardość i wytrzymałość powinny zainteresować się produktami wykonanymi z drewna bukowego oraz dębowego.

Łóżko kontynentalne

Główną ich cechą jest optyczna integracja z materacem. Są zawsze eleganckie, a najczęściej można je spotkać w pokojach hotelowych. Fundamentem łóżek kontynentalnych jest stelaż, pod którym znajduje się przestrzeń zapewniająca naturalną wentylację chroniącą przed wilgocią. Łóżka kontynentalne są tapicerowane oraz znacznie masywniejsze, z tego względu będą doskonałe dla osób ceniących sobie szczególną wygodę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *