Jak wybrać łóżko do swojej sypialni?

Badania pokazują, że przeciętny człowiek spędza nawet 1/3 swojego życia w łóżku. Kawał życia prawda? Z tego względu nie ma mowy o spaniu w byle jakim łóżku, ponieważ sen odpowiada za ok. 90% regeneracji zarówno sił fizycznych, jak i psychicznych. Jeśli akurat szukasz odpowiedniego łóżka, to dobrze trafiłeś. W niniejszym artykule przedstawiamy ważne aspekty, które powinny zostać wzięte pod uwagę przy zakupie łóżka.

Długość i szerokość łóżka

Przed wyborem łóżka ważne, abyś na początku poznał długość mebla dopasowanego do rozmiarów ciała. Zbyt krótkie łóżko może spowodować problemy zdrowotne np. krzywiznę czy ból pleców. Specjaliści są zgodni, że minimalna długość łóżka powinna równać się wzrostowi człowieka, a do tego powinno dodać się kolejne 25 centymetrów. Zatem przykładowo, jeśli masz 1,75 cm wzrostu, powinieneś szukać łóżka o długości co najmniej 200 cm.

Znamy już długość łóżka a co z szerokością? Szerokość oczywiście też ma znaczenie, ponieważ nie chcemy spać w zbyt wąskim łóżku – zwłaszcza gdy przewidujemy spać z partnerem. Szerokość łóżka dla jednej osoby musi wynosić min. 80 cm, lecz 90 cm zapewni większy komfort. Standardowe wymiary łóżka dla jednej osoby, wynoszą 90x 200 cm, natomiast jeśli szukamy na dwóch osób, znajdziemy łóżka o wymiarach m.in. 140x 200 czy 180x 200 cm. Wymiary te są uniwersalne, więc jeśli interesuje Cię łóżko tapicerowane do sypialni 180×200 to z pewnością je znajdziesz u wszystkich renomowanych producentów.

Cena łóżka

Ceny łóżek są kształtowane przede wszystkim ze względu na sposób wykonania, materiału oraz wyposażenia w elementy dodatkowe. Zazwyczaj łóżka wykonane z trwalszych materiałów tj. dąb czy buk są droższe. Ważne jest także informacja czy cena dotyczy całego łóżka wraz z materacem oraz stelażem – czasami producenci lubią robić psikusy, a wtedy łatwo o rozczarowanie. Przed zakupem warto zapoznać się z ofertą sklepów stacjonarnych czy internetowych. Wystarczy wpisać do sieci przykładowo łóżko tapicerowane do sypialni 180×200 a po chwili ukażą się oferty przeróżnych producentów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *